› healthblog

Jakie są blokery o okresie dojrzewania?

Pas d'image

Jakie są blokery o okresie dojrzewania?

Blokery dojrzewania to leki, które uniemożliwiają organizmowi wytwarzanie hormonów, które powodują fizyczne zmiany dojrzewania.

Młodzi ludzie, którzy są transpłciowymi, mogą przyjmować blokerów dojrzewania, aby zapobiec rozwojowi piersi, włosów na twarzy i okresach.

W tym artykule omówione, po czym są blokery dojrzewania, po których są, do kogo są Jak długo, aż wejdą w życie, a ich korzyści i bezpieczeństwo.

Czym są?

Według planowanego rodzicielstwa, blokery dojrzewania są lekami blokującymi hormony testosteron i estrogen. Kiedy dana osoba osiąga dojrzewanie, hormony te powodują zmiany w ciele, takie jak okresy, wzrost piersi i wzrost włosów na twarzy.

National Health Service (NHS) zauważają, że blokery dojrzewania nie zatrzymują trwale powstrzymywania organizmu Produkcja testosteronu i estrogenu. Zamiast tego zatrzymują fizyczne skutki dojrzewania.

Typy

Istnieją dwa rodzaje blokera dojrzewania: octan histreliny i octan leuprolidu.

Histrelin Aitan jest a octan histreliny to a Elastyczny pręt, który przechodzi pod skórę w ramieniu. Trwa 1 rok, zanim osoba musiała go wymienić.

Bloker dojrzewania octanu octanu leuprolidu jest strzałem. Różne formy octanu leuprolidu działają na różne długości czasu. Osoba będzie potrzebować kolejnego strzału co 1–4 miesiące.

Jak oni działają?

Oba blokery dojrzewania są formami agonisty hormonu uwalniającego gonadotropinę.

Według jednego artykułu z 2021 r., Gdy osoba zaczyna dojrzeć, podwzgórze w mózgu zaczyna wytwarzać hormony uwalniające gonadotropinę.

Te hormony aktywują przysadkę mózgową, co wyzwala uwalnianie dalszych hormonów, takich jak gonadotropiny.

Gonadotropiny powodują dojrzewanie gonad. To z kolei wytwarza i uwalnia hormony płciowe testosteron i estrogen z jąder i jajników.

octan histreliny i octan leuprolidu zapobiega wytwarzaniu gonadotropin. Oznacza to, że ciało nie może wytwarzać hormonów płciowych, które powodują fizyczne skutki okresu dojrzewania.

Jak długo, dopóki nie wejdą na to? Zauważając wszelkie efekty.

histrelinę octanu

Administracja żywności i leków (FDA) zauważ, że octan histreliny może powodować wzrost niektórych hormonów w pierwszym tygodniu leczenia. Osoby przydzielone kobietom po urodzeniu mogą zauważyć lekkie krwawienie z pochwy i powiększenie piersi.

Jednak ludzie powinni zauważyć, że oznaki zatrzymania dojrzewania w ciągu 4 tygodni od leczenia.

Octan leuprolidu

Actan leuprolidu może początkowo powodować wzrost hormonów dojrzewania.

FDA stwierdza, że ​​dana osoba może zauważyć wzrost oznak dojrzewania przez 2–4 tygodnie. Jednak ludzie powinni zauważyć oznaki zatrzymania dojrzewania w ciągu 4 tygodni od leczenia.

Blokery dojrzewania znacznie tłumią dojrzewanie w szóstym miesiącu leczenia.

Kogo są?

Pracownicy służby zdrowia przepisują blokery dojrzewania młodych ludzi, którzy są transpłciowymi i kto może doświadczać dysphorii płciowej.

Dysforia płciowa to termin opisujący poczucie niepokoju, które dana osoba może uprawiać, gdy jej płeć przypisana przy urodzeniu nie pasuje do ich tożsamości płciowej.

Dowiedz się więcej o dysforii płciowej tutaj.

Młodzi ludzie, którzy są transpłciowymi, mogą uznać, że blokery dojrzewania są korzystne. Leki a-cardin dawkowanie te mogą dać młodemu osobom czas na rozważenie dalszych opcji klinicznych i zbadanie ich tożsamości płciowej.

Pracownicy służby zdrowia mogą również przepisać blokery dojrzewania dzieciom, które doświadczają przedwczesnego dojrzewania.

Przedwczesne dojrzewanie to stan, w którym dzieci w wieku 1–9 lat doświadczają wczesnego dojrzewania i mają wtórne cechy seksualne.

Czy są odwracalne?

Skutki blokerów dojrzewania są fizycznie odwracalne.

Blokery dojrzewania zatrzymują tylko produkcję testosteronu i hormonów estrogenowych. Gdy dana osoba przestanie używać tego leku, ich ciało ponownie rozpoczyna produkcję, co prowadzi do rozwoju piersi i włosów na twarzy.

chociaż fizyczne skutki blokerów dojrzewania są odwracalne, usługa rozwoju tożsamości płciowej (usługa rozwoju tożsamości płciowej ( GIDS) W Wielkiej Brytanii zauważą, że naukowcy nie wiedzą, w jaki sposób tego rodzaju leki psychologicznie wpływają na osobę.

Czy są bezpieczne?

Przegląd systematyczny z 2017 r. Badał skutki tłumienia dojrzewania w transpłciowych dzieciach i młodzieży.

Konsensus polega na tym, że blokery dojrzewania są bezpieczne.

Funkcja poznawcza

Autorzy przyjrzeli się badaniom, w których blokery dojrzewania wpływają na funkcje poznawcze. Funkcja poznawcza pozostała taka sama zarówno w przypadku uczestników transpłciowych, jak i cisgender, którzy podjęli kilka zadań, co sugeruje, że blokery dojrzewania nie mają negatywnego wpływu w tym obszarze.

Jednak ci, którzy biorą blokery dojrzewania, mogą przetwarzać bodźce emocjonalne inaczej niż Ci, którzy nie przyjmują tych leków. Uczestnicy, którzy zabrali blokery dojrzewania, aby leczyć przedwczesne okresy dojrzewania szybciej na przerażające twarze w teście niż uczestnicy, którzy nie wzięli tych leków.

Należy jednak zauważyć, że blokery dojrzewania mogą nie spowodować tej reakcji reakcji . Uczestnicy, którzy wzięli blokery dojrzewania, mogli inaczej przetwarzać bodźce emocjonalne ze względu na doświadczenia społeczne związane z ich przedwczesnym okresem dojrzewania.

Rozwój kości

Przegląd systematyczny badał również wpływ blokerów dojrzewania na kości na kości . Hormony płciowe wpływają na masy kostnej naliczanie masy kości u nastolatków, który jest procesem wpływającym na ryzyko osteoporozy i złamań w późniejszym życiu.

Badania u dzieci, które doświadczają przedwczesnego dojrzewania, nie znalazły dowodów utraty gęstości kości po 3 latach używania blokerów dojrzewania, w porównaniu z dziećmi, które nie wzięły tych leków.

Autorzy systematycznego przeglądu zauważyli, że konieczne są dalsze badania nad długoterminowym wpływem blokerów dojrzewania na gęstość kości u tych, którzy są transpłciowe.

Nie ma wystarczających badań, aby wiedzieć, czy blokery dojrzewania negatywnie wpływają na rozwój kości przez długi okres czasu.

Korzyści

Przegląd systematyczny 2017 również w 2017 r. Stwierdzono, że osoby transpłciowe korzystające z blokerów dojrzewania mogą doświadczyć kilku korzyści.

Dysphoria płci

Badania sugerują, że przyjmowanie blokerów dojrzewania może pomóc złagodzić dysforię płci. Blokery dojrzewania mogą zapobiec rozwojowi wtórnych cech seksualnych, takich jak wzrost tkanki piersi, penis i jądra. tożsamość płciowa. Na przykład transpłciowy człowiek może doświadczyć dysforii płciowej, jeśli ma piersi.

Zakładanie blokerów dojrzewania i poddawanie się innym leczeniu może pomóc złagodzić dysforię płci, ponieważ leki ten zapobiega rozwojowi wtórnych cech seksualnych.

Zdrowie psychiczne

Badania sugerują, że zdrowie psychiczne danej osoby wzrasta po interwencji medycznej.

Ludzie, którzy są transpłciowymi, częściej doświadczają:

 • Fobia społeczna
 • Lęk separacji
 • Używanie substancji

Badania pokazują, że chociaż blokery dojrzewania nie zapobiegają tym chorobie psychicznej, mogą zmniejszyć objawy.

skutki uboczne

Ludzie mogą doświadczyć kilku skutków ubocznych Po rozpoczęciu blokerów dojrzewania.

Niektóre możliwe skutki uboczne histreliny octanu blokera octanowego obejmują:

 • Blizny w miejscu wstrzyknięcia
 • Crying
 • drażliwość
 • niepokój i niecierpliwość
 • Gniew
 • Wzrost agresywnych zachowań

Niektóre możliwe skutki uboczne Z blokatora octanu octanu leuprolidu obejmuje:

 • Reakcje miejsca wstrzyknięcia
 • Ogólny ból w miejscu wstrzyknięcia
 • Rozszerzenie naczyń krwionośnych, które zmniejsza ciśnienie krwi
 • Pashes
 • Zmiany nastroju
 • Suchość pochwy, krwawienie lub wyładowanie

koszt

Blokery dojrzewania mogą cos T kilka tysięcy dolarów rocznie. Bez ubezpieczenia ludzie mogą wydawać 4000–25 000 USD rocznie w zależności od formularza dojrzewania, którego używają.

Ważne jest, aby sprawdzić, czy ubezpieczenie zdrowotne pokrywa koszty blokerów dojrzewania. Więcej firm ubezpieczeniowych obejmuje te leki. Oznacza to, że więcej młodych ludzi może mieć dostęp do blokerów dojrzewania niż wcześniej.

Jak i gdzie zacząć

Jeśli młody człowiek uważa, że ​​blokery dojrzewania są dla nich właściwym wyborem, Ważne jest, aby omówić rozpoczęcie leczenia z pracownikiem służby zdrowia.

Jeśli dana osoba ma ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje procedury potwierdzające płeć, może wyszukiwać lekarza w sieci Who oferuje blokery dojrzewania.

Dodatkowo niektóre oddziały Planowanego Rodzicielstwa mogą oferować usługi usługi Dla osób transpłciowych. W wieku poniżej 18 lat będą potrzebować zgody rodzica lub opiekuna.

Jeśli młoda osoba nie czuje się bezpiecznie rozmawiać z rodzicami lub opiekunami na spotkanie z pracownikiem służby zdrowia, tak jest, to jest Możliwe, aby uzyskać porady od przyjaznych organizacji LGBTQIA+.

w nauce, technologii, inżynierii i matematyce, organizacji non -profit rozdziałów, mają kilka lin, z których ludzie mogą skorzystać do pomocy.

Czy inne zabiegi są konieczne?

Osoba nie musi przejść żadnych procedur medycznych, takich jak zabieranie blokerów dojrzewania lub poddanie się operacji, chyba że uważa, że ​​jest to dla nich właściwa decyzja.

Pracownicy służby zdrowia mogą zalecić, aby osoba poddana poradnictwu Lub inne terapie rozmowy z profesjonalistą, który ma doświadczenie w transpłciowym zdrowiu psychicznym i fizycznym. Osoba może zrobić ten krok przed przyjmowaniem leków.

Po ocenie osoba może zacząć przyjmować blokery dojrzewania. GIDS zalecają, aby młodzi ludzie zabierali blokery dojrzewania do 16 roku życia lub biorąc pod uwagę blokery dojrzewania przez 12 miesięcy przed rozważeniem innych procedur medycznych.

Po przyjęciu blokerów dojrzewania, osoba może zacząć przyjmować hormony estrogenowe lub testosteronowe . Mogą one powodować nieodwracalne zmiany w ciele, takie jak rozwój piersi lub pogłębianie głosu.

Gdy dana osoba stanie się dorosłym, mogą zacząć rozważać dalsze procedury potwierdzające płeć, takie jak operacja Aby usunąć lub dodać wtórne cechy seksualne.

Osoba może podjąć wszystko lub żaden z tych kroków. Osoba, która nie przechodzi leczenia medycznego potwierdzającego płeć, ma tożsamość płciową, która jest tak samo ważna, jak osoba, która przechodzi leczenie potwierdzające płeć.

Wsparcie

Osoba może znaleźć wsparcie od rodziny, przyjaciół lub pracowników służby zdrowia.

Również kilka organizacji oferuje wsparcie i porady dla młodych osób transpłciowych, w tym:

 • Projekt Trevor
 • Trans Youth Family Aliants
 • National Center for Transgender Equality
 • Spectrum płci
 • PFLAG Transgender Network

Usługi z siedzibą w Wielkiej Brytanii

Osoba w Wielkiej Brytanii może korzystać z następujących usług:

 • Inteligencja płciowa
 • Wszystko o trans
 • Imaan, organizacji charytatywnej, która zapewnia wsparcie dla LGBTQIA+ Muzułmanie
 • Niezwiązne Irlandię Północną
 • Syrenki, organizacja charytatywna, która popiera młodych ludzi, którzy kwestionują swoją tożsamość płciową

Podsumowanie

Blokery dojrzewania to leki, które zatrzymują fizyczne zmiany związane z dojrzewaniem. Leki te mogą pomóc złagodzić dysforię płci i warunki zdrowia psychicznego u młodych osób transpłciowych.

Ich efekty są odwracalne. Jednak osoba, która przyjmuje blokery dojrzewania do dojrzewania, może później zdecydować o podjęciu kolejnych hormonów, aby spowodować nieodwracalne zmiany, takie jak rozwój wtórnych cech płci. -Procedury potwierdzające. Osoba może szukać wsparcia od kilku organizacji na dowolnym etapie swojej podróży.

 • Zdrowie seksualne/choroby przenoszone drogą płciową

Wiadomości medyczne mają dziś surowe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z rówieśni Przegląd badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism i stowarzyszeń medycznych. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents


Commentaire

L’Info en continu
 • Togo
 • Afrique & Monde
Toute l’info en continu
Bon plan
Publié le 15.02.2022

A la découverte du marché des féticheurs

C'est un marché traditionnel situé  dans la ville de Lomé, la capitale du Togo dans le quartier d’Akodésséwa. Il fait à peu près la taille…

Lire la suite
Recevez toute l’actualité

Inscrivez-vous à la Newsletter du Journal de Bangui et recevez gratuitement toute l’actualité

Agenda
 • Il n'y a aucun évènements à venir.
Voir tout l’agenda
Retour en haut